14.09.2012 – parvlaevapiletite hinnad

MTÜ Eesti Saarte Kogu eestseisus saatis täna pöördumise Riigikogule, Riigikogu saarte ühendusele, regionaalministrile ja majandus- ja kommunikatsiooniministrile.

Oma kirjas väljendab eestseisus sügavat hämmingut MKMi kavandatava otsuse kohta tõsta praamipiletite hinda koguni veerandi võrra, mis toob omakorda kaasa hinnatõusu kõigile saartel tarbitavatele elutähtsatele kaupadele ja saartelt väljaveetavatele toodetele.
Eestseisus leiab, et praamihind peab saarlastele olema kujundatud samadel alustel kui Eesti teiste piirkondade elanikel, st maanteepikenduse põhimõttel.

Eestseisus küsib regionaalministrilt ja majandus- ja kommunikatsiooniministrilt: mis peaks olema Eesti regionaalpoliitika sisuks: kas tühjenevad ääremaad ja võimalikult rohkem inimeste Tallinna elama aitamine või elamisvõimaluste tagamine igas Eesti asustatud piirkonnas? Eestseisus kutsub Riigikogu vastu võtma praamipileti hinnakujundust sätestava seaduse, mis näeb ette saarte elanikele soodustusi nii nagu see kogu Euroopas on.

Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.