Kihnu

Kihnu saar asub Pärnu maakonnas ja moodustab omaette Kihnu valla. Saare pindala on 16,4 km2 ja ta on suuruselt seitsmes saar Eestis. Lähim kaugus mandrist on 12 km. Elanike arv 518.

Saarel on 4 küla: Linaküla, Rootsiküla, Sääreküla ja Lemsi. Linakülas asuvad kool, kirik, koduloomuuseum, rahvamaja ja haigla, Lemsi külas sadam ja kalatööstus, Rootsikülas tuletorn, ilmajaam ning Kihnu kuulsaima mehe -Kihnu Jõnni – sünnikodu, mida tähistab mälestuskivi. Säärekülas asuvad vallamaja, sidejaoskond ja lennujaam.

Kihnu üks vaatamisväärsusi on Inglismaal valmistatud detailidest 1864.a. kohapeal kokku pandud tuletorn, mis on laevameeste teenistuses olnud juba üle 130 aasta.

Kihnu rannad on madalad, kividerohked. Parimad ujumiskohad on nn. Piälrand ja Silmi ninä. Vaatamisväärsuseks on ka koduloomuuseumis paiknevad eksponaadid. Kihnu õigeusu kirikul on muinsuskaitseline väärtus.

Kihnu sadamas on Kihnu kaart, millelt saab hea ülevaate saare vaatamisväärsuste, kaupluste ja asutuste asukohast.

Kihnu sõidetakse Munalaiu sadamast laevaga ja sügistalvisel perioodil Pärnust lennukiga. Talvel, kui on jäätee, on võimalus saarele pääseda ka auto ja mootorsaaniga.

 

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post:eestisaartekogu@gmail.com
a/a EE167700771010055866 LHV

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär 
  • Liina Miks 
  • Jana Stahl

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.