Körditriibulisest ESINi konverentsist Kihnus

6.- 9. septembrini toimus Kihnu saarel Euroopa Väikesaarte ühenduse ESIN (European Small Island Federation) konverents ja aastakoosolek. Konverentsist võttis osa 50 inimest.

Programm oli pikk ja tihe. Sündmus algas piduliku ühise õhtusöögiga Uibu talus.

Konverentsi teine päev oli pühendatud Kihnu saare pärandkultuurile ja eluolule. Osalejad said veoautokastis sõita saare kõigi tähtsamate vaatamisväärsuste juurde. Muuseumis said soovijad käsitöötoas punuda südamepaela. Programmilisse osasse kuulus ka Kihnu olulisemate ettevõtete külastamine: kalatöötlemine, puidutöö, kohalike mägiveistega lähem tutvumine. Pidul õhtusöök toimus Kihnu rahvamajas, kus Kihnumual oli  kokku pandud väga meeleolukas kultuuriline etteaste ning soovijad said osa kihnu tantsude õpitoast.

Koverentsi neljas päev oli pühendatud erinevatele aruteludele ning ettekannetele. Konverentsi teema oli “Saartepoliitika ja elamiskõlblikkus väikesaarel”. Selle kohta on täpsema kokkuvõtte koostanud Svea Aavik. Lugeda siit. 

Reedesel hommikul oli ühine lahkumine saarelt. 


Riigid, kes konvrentsil esindatud olid: Rootsi, Šotimaa, Iirimaa, Soome, Taani, Horvaatia, Ahvenamaa ja Eesti. Lisaks Brüssel. Väliskülalisi oli kokku 16 -lt erinevalt saarelt ja Eesti saarte arv, kust ESK liikmed osalesid, oli 11. Kõik kokku Euroopa 27 väikesaart. Mõned nimed – Jura saar Šotimaal, Rootsi väikesaar Hven, Iirimaa väikesaared Bere island ja Cape Clear island.


EAS-i projekti „Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN konverents Kihnu saarel 2022“ toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Tegemist on struktuuritoetusega ja toetus on määratud Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse kaudu rahvusvaheliste konverentside toetuse meetmest. Eesti Vabariik, Rahandusministeeriumi kaudu kaasrahastab projekti omafinantseeringu katmise ning Eestist kutsutud külaliste ja esinejate osalemise ning ESK liikmete osalustasu osalise hüvitamise osas.

 

 

Liina Miks
ESK sekretär

Konverentsi kajastus teistel lehtedel:

  1. https://vormsi.ee/euroopa-vaikesaarte-uhenduse-esin-konverents-eestis/
  2. Report from Kihnu Island: ESIN AGM & Conference 2022 – ESIN (europeansmallislands.com)

 

Liina Miks galerii: 

Rein Tafenau galerii: 

Silvia Soide galerii: 

Videoklippe

Galerii on täiendamisel

Svea Aaviku fotod

Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.