Hiiumaa sadamad said tunnustuse

Täna kinnitati Kärdla ja Orjaku sadama taotlused Blue Flag rahvusvahelise komitee poolt heaks ja hooajal 2022 lehvib nendes sadamates taas Sinilipp.

Lisaks meie sadamatele sai tunnustuse Lennusadam, Pikakari ja Pirita rand.
Sinilipp on kvaliteedimärk sadamatele ja randadele, kus järgitakse kõrgeid nõudmisi keskkonna, ohutuse ja ligipääsetavuse alal. Kokku hinnati 38 kriteeriumit kuues valdkonnas.
 
Kui rannale või väikesadamale on antud Sinilipp, siis on seal kvaliteetne vesi, puhas ja koristatud rand, turvaline keskkond ning võimalik kasutada puhast joogivett.
Samuti on tõhustatud heakorda ja prügimajandust ning tagatud veeohtus. Sinilipp on hinnatud turundusargument turismipiirkondades, kus ranna ja merevee puhtus on järjest suuremaks probleemiks muutumas. Lisaks sadamatele on Sinilipp tunnustuseks ka kohalikule omavalitsusele ja kogukonnale, sest puhas keskkond on kõigi ühine pikajaline eesmärk. Lipp antakse igaks hooajaks uuesti.
 
Sinilipu programm edendab randade ja sadamate kestlikku arengut eelkõige neljas kategoorias: veekvaliteedi, keskkonnajuhtimise, keskkonnahariduse ja teabe ja turvalisuse osas. Keskkonna hoidmisel ja Sinilipu saamisel on oluline iga inimese panus. Kui oled sadama või ranna külastaja, saad end ümbritseva looduse hoidmisele kaasa aidata sellega, et sorteerid prügi õigesse konteinerisse, kasutad ametlikke tualette ning pesemisvõimalusi ning säästad puhast vett.
 
Soovime kõigile head uut algavat hooaega!
Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.