Manija üldkogu ja pärimuspäevade kokkuvõte

Eesti Saarte Kogu üldkogu ja pärimuspäevad Manijal on selleks korraks tehtud. Esimest korda toimusid need kaks üritust koos. Tekitasime  selletõttu korraldajatele  ka mõningat segadust, mille pärast vabandame.

Saime teada, mis tehtud, mis teoksil, millises olukorras me oleme ja mida oleks vaja veel  teha. Päevakorras oli küsimus: kas olla või mitte olla ?  Jäime seisukohale, et olla ja rügada üheskoos edasi. Eriti rõõmustavad meid meie saarte, eriti Vormsi, aktiivsed noored eestvedajad, samuti see, et ka pärimuspäeva üritustel lõi kaasa päris palju lapsi erinevas vanuses, et saarte laste Kihnust alguse saanud pärimuspäevad jätkuvad tuleval aastal Muhus jne.

Tööd on möödunud aastakümnete jooksul üheskoos palju tehtud,  teha on  veel väga, väga palju. Sel aastal tuleb tähistada ka  Eesti Saarte Kogu 20.aastapäeva.

Valiti uus eestseisus, mille liikmeteks on Laine Tarvis (esimees) Saaremaalt,  Elle Puurmann Vormsilt  ja Mari-Liis Pae Kõinastult.

Taname eelmise eestseisuse liikmeid Elle Puurmanni, Reet Kokovkinit ja Villi Pihli tehtu eest. Täname meie pikaajalisi tulihingelisi tegijaid  Maret Panka, Kaia Eelmad, Riina Aasmad TTÜ Kuressaare Kolledžist  ja Leo Filippovit Saare Maavalitsusest.
Suur, suur  tänu  kõigile Manija tegijatele eesotsas Marika Pulli, Riida turismitalu ja Tõstamaa vallavalitsusega,  tänud pr Ingrid Rüütlile, Kristel Rattusele ERMist, Urmas Kasele Pärnu Maavalitsusest, Riina Nurmsaarele Siseministeeriumist, Mark Soosaarele,  Järsumäe näitsikutele, Manija Poiste ansamblile jt. Samuti Urve Tiidusele Riigikogust.
Suur tänu kõigile pärimuspäeval  esinenud saarte esindajatele ja kollektiividele.

Edaspidiseks soovin kõigile meie saarte erinevas eas inimestele, juhtidele ja koostöö tegijatele  palju jõudu elamiseks saartel, arusaamist sellest, miks saartel on hea ja vajalik elada ning edukat koostööd .

ESK esimees Laine Tarvis

Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.