Koos sügise algusega startisid taas noorte pärimuspäevad. Seekordselt jagati pärimust Muhu saarel.
Sündmusel osales 9 erinevat laste rühma 7 erinevalt Eestimaa saarelt: Vormsi, Hiiumaa, Muhu, Saaremaa, Sõrve, Prangli, Ruhnu, Kihnu, kokku 102 last.
Peo avas pidulik rongkäik läbi Liiva küla ning pärimuspäevade lipuheiskamine.
Mitmepäevase tegevuse hulka mahtusid pärimuslugude jutustamine, tutvumine Muhu saarega. Lastele tutvustati Üügu panka, Rinsi kiriku lugu ning Muhu Muuseumi.
Erinevates muhu-teemalistes töötubades meisterdati savist (õpetaja Marlen Kirsel), punuti paelu (õpetaja Triinu Traumann), tutvustati Muhu laule (õpetaja Leena Peegel), Muhu tantse (õpetaja Mall Noormets), disaini (õpetaja Tiina Saar) ja pärimusi, muhu murdesõnu (õpetaja Anu Kaljuste).
Pärimuspäevade kulminatsiooniks oli laupäevaõhtune kontsert.
Pühapäeval anti pärimuspäevade lipp anti üle Saaremaale, kes võttis enda kanda vastutuse korraldada noorte pärimuspäevad septembris 2025 Kihelkonnas.
Sündmusest valmib videoülesvõte.
Projekti rahastasid Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriseltside Ühendus ning kohalikud omavalitsused.
Artikkel täieneb.
Galeriid saab vaadata siit:
Osalejad kirjutavad:
https://www.facebook.com/places/Tegevusi-kohas-Muhu-Saaremaa-Estonia/112816558729817
Tagaside Prangli õpilaselt:
Möödunud nädalavahetusel külastasime Prangli kooliperega Muhu saart, kus osalesime saarte noorte pärimuspäevadel.
Mulle meeldis Muhu reisist see, et ma sain uusi sõpru ja palju uusi kogemusi: kuidas tantsida ja erinevaid ringmänge mängida. Me esinesime luuletusega ja kahe lauluga, minu arvates me saime päris hästi hakkama. Muhu murret sai ka õppida ja ma sain kogemuse, et põrand on sama pehme kui minu voodi.
Selliseid asju ei olnud, mis mulle üldse ei meeldinud, sest iga äpartus on kogemus, millest saab õppida. Mina kiidan selle ürituse päris heaks ja ootan juba järgmiseid pärimuspäevi.