Palju õnne, Hiiumaa Muuseum!

𝐓ä𝐧𝐚, 𝟐𝟖.𝐦𝐚𝐢𝐥, 𝐭ä𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐇𝐢𝐢𝐮𝐦𝐚𝐚 𝐌𝐮𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦 𝐨𝐦𝐚 𝟓𝟓. 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐩ä𝐞𝐯𝐚. 𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮 õ𝐧𝐧𝐞! 🥳

Meie muuseumimajad on täis Hiiumaa lugusid ja ajalugu. Hetkel on meil avatud kaks muuseumimaja – Pikk Maja Kärdlas ja Kassari muuseumimaja. Pikas Majas saab tagasi minna oma lapsepõlve radadele ja nautida näituseid meilt ja mujalt. Kassari muuseumimajas on avatud püsinäitus “ELU SAAREL. TULI, VESI, ÕHK, MAA.” ning kappide avahoidla.
Esimesest juunist on avatud ka meie teised filiaalid – Mihkli Talumuuseum Malvastes ja Rudolf Tobiase majamuuseum Käinas. Mihklis saab kogeda ehedat taluelu ja see mõnus metsakohin…mis tekitab tunde, et oled just kui ära lõigatud muust maailmast. See on koht, kus aeg jääb seisma.
Kõigil muusikahuvilistel on lausa kohustus käia ühe Eesti kuulsaima helilooja sünnikodus – Rudolf Tobiase majamuuseumis. Lugu väikesest poisist, kes jõudis suurde maailma – südames Hiiumaa!
𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐥𝐨𝐨𝐝 𝐭ä𝐧𝐚, 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐚𝐥𝐠𝐚𝐬 𝐇𝐢𝐢𝐮𝐦𝐚𝐚 𝐌𝐮𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐤𝐨𝐧𝐝?
Hiiumaa Muuseumi kollektsioon sai alguse Leisu ja Mänspäe kooli koduloolistest kogudest, mille tekkimise eest saame tänada innukat koduloolast, kooliõpetajat ja muuseumi esimest direktorit Volli Mäeumbaeda. Muuseum avati 28. mail 1967. aastal isetegevusliku muuseumina Kassari mõisa antvärkide majas ning enam kui 50 aasta jooksul on sellest kasvanud saare eri osades paiknevate filiaalidega Hiiumaa ajalugu ja kultuuri tutvustav muuseum – Pikk Maja Kärdlas, Kassari muuseumimaja, Mihkli talumuuseum Malvastes, Rudolf Tobiase majamuuseum Käinas ja Mihkel Kiibuse Kroogi talu Valgul.
Kohtumiseni muuseumis!
Fotodel R. Tobiase majamuuseum ja Kassari muuseumimaja.
Pildistas: Argo Nurs
Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.