President külastas Naissaart

President Alar Karis külastas koos oma abikaasaga 10.07 Naissaart, kus sissekirjutuse järgi elab 21 inimest, kuid aastaringi siiski vaid kuraditosin hinge.

Suvel naissaarlaste kogukond muidugi kasvab pea 60le ja lisaks on Eesti suuruselt viiendal saarel suvel ka näitlejad ja töötajad, kes külastajaid teenindavad.
 
Saarevanema Toomas Luhaääre sõnade kohaselt oli siin kunagi elanud ligi 400 elanikku ja paarsada nõukogude sõdurit. Seda aega meenutavad siin muidugi mitmed asjad, mida turistid uudistamas käivad. Aga on ka Peeter Suure merekindluse patarei, millest koostöös Meremuuseumiga peaks saama külastuskeskus.
 
Naissaarega on juba aastaid end sidunud dirigent Tõnu Kaljuste, kes saarele elu ja tuntust toonud. Tõnu käest kuulsin ka, miks Naissaar on Viimsi valla osa ja Aegna kuulub Tallinna kesklinna juurde. Nimelt ei lubatud 1980ndal korraldada olümpiamänge omavalitsuses, kus asub sõjaväeosa. Siis Tallinn loovutaski umbes 10 km pika ja 4 km laia Naissaare Viimsile ja nii on see tänini.
 
Naissaare Püha Maarja kabelis kuulati imelist orelimaagiat, mida võlus päikesepatareil töötavast virtuaalorelist välja Piret Aidulo. Erilise tähenduse omandas Ukraina muusiku Roman Tšervinko 2014.aastal langenute mälestuseks kirjutatud teos. Keegi ei teadnud siis, et tänaseks saab see veelgi sügavama tähenduse. Kuulasime seda kirikus langetatud päi ja väljas sadas vihma nagu pisaraid.
Õhtu eel elasime Omari KüünIs kaasa etendusele Bäng. President tänab näitlejaid meeldejääva esituse eest.
 
Saarele tõi ja mandrile viis Politsei-ja Piirivalveameti kaater Pikne. Kiire ja tormikindla aluse ehitas Baltic Workboats. Laeva ristis Kristiina Ehin.
 
 
Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.