Ruhnu vallavanem: riigivõim tundub kohustuste eest peitu pugevat

Kertu Kalmus
BNS
Kertu Kalmus, BNS
14. september 2022, 14:20
 

Ruhnu vallavanem Andre Nõu pöördus Ruhnu ja mandri vaheliseks kaubaveoks vajaliku transpordi korraldamise pärast meeldetuletusega majandus- ja kommunikatsiooniministri (MKM) Riina Sikkuti ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani poole, kuna talle tundub, et riigivõim on kohustuste eest peitu pugenud.
 
Ruhnu vallavanema sõnul peaks Ruhnu ja mandri vahet sõitma ka kaubavedu teostav laev, sest reisijateveoks mõeldud katamaraaniga Runö ei ole võimalik piisavas koguses kaupa vedada.
 
Ruhnu on korduvalt pöördunud MKMi poole palvega lahendada Ruhnu saare ja mandri vahelise ühistranspordi korraldamise küsimus. Lahenduseks sai Ruhnu MKMi ja transpordiameti poolt pakkumuse oodata ära väikesaarte ühenduse kohta käiva uuringu tulemused. Lisaks eraldas rahandusministeerium Ruhnu vallale selle aasta kaubaveo korraldamiseks jaoks raha.
 
„Käes on 2022. aasta sügis ning uuringu tulemuse ootamine ei ole toonud päriselus olevale probleemile lahendust. Eraldatud raha hakkab lõppema, kuid probleem säilib. Seadusandja on öelnud, et ühistransport peab lähtuma saare elanike vajadustest, aga täidesaatev riigivõim tundub oma kohustuste eest peitu pugevat,” märkis Nõu pöördumises ministrite poole.
 
„Samuti asuti ühistranspordiseadust tõlgendama viisil, mis justkui ei võimaldagi riigil Ruhnu saare ja ülejäänud Eesti territooriumi vahelise ühenduse korraldamist mõistuspärasel viisil,” lisas Nõu.
 
Praegu tellib Ruhnu kaubaveoks eraldi laeva. „Üks laevareis Ruhnu vahet maksab 9000 eurot, millest poole maksab vald ja teise poole riik. See ei ole hea lahendus. Miks peaks omavalitsus maksma ühistranspordi korraldamise eest? Sooviks saada alalist lahendust,” ütles Nõu BNSile.
 
Ruhnu vallavanem tegi ministritele ettepaneku leida ühine aeg kohtumaks Ruhnu valla esindajatega alates 26. septembrist ja leida saare transpordi probleemile alaline lahendus.
Search
Rubriigid

Eesti Saarte Kogu on Euroopa Väikesaarte Ühenduse ESIN liige.

Eesti Saarte Kogu on ka Facebookis

Eesti Saarte Kogu MTÜ
Reg. nr. 80058628
Postiaadress: Tallinna 19, 93811 KURESSAARE
Tel: +372 5217448
E-post: eestisaartekogu@gmail.com
a/a  EE167700771010055866LHV 

Eesti Saarte Kogu MTÜ juhatus:

  • Juhatuse esimees Meelis Mereäär
  • Liina Miks
  • Jana Stahl 

Eesti Saarte Kogu on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ametlik koostööpartner.