Sillad jälle kokku

21. septembril suundus ligi 100 saarlast Bornholmile seoses MTÜ Saarte Koostöökogu eestveetava projektiga „Sillad jälle kokku“, mis on pühendatud Balti Silla 30. aastapäevale!

ℹ️ Saarlaste ja Bornholmi vahel toimus 1990. aastatel väga tihe koostöö ehk nn Balti Sild, mis aastatuhande vahetusel soikus. Toona aitasid taanlased meid: koolitasid erinevatel erialadel ning demokraatliku ühiskonna toimimise osas; võimaldasid õppereise ning stažeerimisi. Saarlaste kasu sellest oli hindamatu. Tänaseks oleme jõudnud hetke, kus saarlaste kogukond soovib bornholmlasi 🇩🇰 toonase panuse eest tänada ning luua uued sõprussidemed kahe saare inimeste vahel. Seekord mitte ühepoolselt abi saamiseks, vaid võrdsete osapoolte koostöö arendamiseks.
🛫 Saaremaa delegatsiooni moodustavad lisaks vallavalitsuse esindajatele veel ka Balti Silla esindajad, Läänesaarte Kammerorkester, väiketootjad, Orissaare Gümnaasiumi 9. klassi õpilased koos saatjatega ning MTÜ Saarte Koostöökogu projektimeeskond. Bornholmil viibitakse kuni 25. septembrini. 24. septembril osaletakse ka Saaremaa ja Bornholmi suhete ajaloole ning tulevikule pühendatud konverentsil, kus tervitussõnad lausub vallavanem Mikk Tuisk, ettekande teeb turismi- ja turundusteenistuse juhataja Helina Andruškevitšus ning aruteluringis osaleb arendusnõunik Jaanika Tiitson.
💶 Projekti rahastab MTÜ Saarte Koostöökogu läbi Leader-meetme, omaosaluse katab Saaremaa Vallavalitsus.