Vormsi valla ja Kihnu Veeteede kokkusaamisest

Eelmisel nädalal toimunud Vormsi valla kohtumisel Kihnu Veeteedega tõdesime, et vestlused paremast praamiühendusest ei saa kunagi otsa. Aga leppisime ka kokku:
– suvel on taas piiratud raskeveostele praamikoha broneerimine. Sellel aastal katsetame nii, et veidi vähem on piiranguid N3 kategooria sõidukitele, et igapäevaeluks vajalikud teenused toimiksid. Siiski tasub nii kaubaveo, prügiauto kui muudeks teenusteks vajalikud sõidud plaanida esmaspäevast neljapäevani. O4 kategooria haagistega tasub seevastu plaanida sõidud juba enne 1. maid.
– esimesel võimalusel nihkub pühapäevane viimane praam kahe tunni võrra hilisemaks – kes soovib, saab saarel kasutada rohkem valget aega, teistel on võimalik veidi hiljem mandrilt koju tagasi sõitma hakata
– jätkuvad kõnelused sellest, kuidas Vormsi saaks kasutada lisareiside tellimise võimalust. Liinilepinguga on need saarele võimaldatud, kuid seni on lisareisideks olnud rohkem takistusi kui võimalust
– jätkame arutelu ka sellest, kuidas piletite broneerimist, ostmist ja vahetamist mugavamaks saada. Vajadused liikumiseks pole ju alati etteaimatavad. Või kas Vormsile võiks olla kasulik lahendus, kus iga õhtu viimasele praamile saavad kohalikud inimesed ja autod eelisjärjekorras?
Edaspidi toimuvad Vormsi valla-Kihnu Veeteede kokkusaamised kaks korda aastas: septembris räägime läbi vajalikud muudatused talvises graafikus, veebruaris plaanime suvehooaega.
 
Vormsi Vallavalitsus